248598_1764548245586_2327733_n.jpg

♥ Border Collie and Prague Ratter

Novinky 2012 


 

Přivítejte NOBI !!! Narodila se 18.11.2012 a je to černobílá fenečka papírové border kolie po matce Enola Gay Dajavera   "Eny" a otci Fort Victory Daihti Gee   "Gino" (pes našeho trenéra A. Grygara). Celé jméno je Nifty Nobi Dajavera. Je krásná a už se na ní všichni moc těšíme. www.dajavera.com. 


 

POPRVÉ V LA3 - H.Počernice 21.10.2012

Celý den jsem byla tak trochu nesvá, ale později mě to přešlo a snažila jsem se co nejlépe zkoncentrovat na naši premiéru. První běh jsme zvládly na VD - 6.místo. Druhý běh byl o něco horší. Ale nevadí, myslím, že jsme to vcelku ustály, Cora dělala krásné zóny a moc se snažila! Moc se těším na příští pokusy ;-)

Rozhodčí: Jitka Maroušková

LA3 - 1.běh - 6.místo

LA3 - 2. běh - diskvalifikace

 


 

 

 

MČR mládeže 2012, Píšťany Marina Labe

Hned ze začátku bych chtěla moc poděkovat http://www.studio-sms.eu/ za úžasná trička, která byla vyrobená jen pro naše družstvo Devils!

Devils ve složení Tereza Tužilová, Dominika Hoffmanová, Magda Bradáčová a já jsme MISTŘI ČESKÉ REPUBLIKY V DRUŽSTEV LARGE PRO ROK 2012!!! Úžasné! Moc vám děkuji za skvělé družstvo :-). Devils zaběhlo jak jumping tak i agility na 1.místa, takže jsme ani nemusely čekat na oficiální součty, slavilo se už mnohem dřív :-D.

V jednotlivcích jsem s Cori zaběhla jumping na 12.místo a agility diskvalifikací. Snad se nám bude v tomto dařit lépe příští rok. Ale Hra pro nás skončila dobrým koncem, 2.místo.

Po dobu závodu jsme přespávaly v krásném penzionu http://www.minipension.eu/ mohu jen doporučit :-)!. 

 

 

Táborský hopík, Chýnov u Tábora 11.-12.8.2012

PŘESTUPUJEME DO ELITNÍ TŘÍDY LA3!!!

Splněná poslední pátá postupová zkouška LA2! Z čehož mám samozřejmě obrovskou radost. Corinka se opravdu moc snažila nic nezkazit. V sobotu jsme si splnily již zmiňovanou poslední postupovku a hned další zkoušku jsme se úspěšně diskly :-(. Ze soboty na další den jsme přespávaly v autě a v noci se mi podařilo probudit a vidět meteorický roj což bylo naprosto dokonalé! V neděli jsem s Corinkou splnila další zkoušku, která byla taktéž postupová a na to následoval další disk. Budeme muset ty naše výkony ještě trošku vyrovnat :-D.

LA2 - 2.místo/čistě

LA2 - diskvalifikace

LA2 - 2.místo/čistě

LA2 - diskvalifikace

roz. Maroušková

 


 

Corinka si užívala sněhu, nadmořských výšek, hodin a hodin stoupání do kopců, nádherných jezer a také všude přítomných krav a koní :-).


fotky ze soustředění agility na Šumavě s Ant.Grygarem

 


 

Jahodový pohár, Kladno 16.6.-17.6.2012

Všechny běhy open se nám podařilo zaběhnout bez disku a všechny bez technické chyby. Jen spadlo pár latěk. Ale to ještě vychytáme :-). A 2x zkouška LA2 bohužel disk. Příští sobotu máme dvojzkoušky, s Corinkou se budeme moc snažit aby se nám to povedlo ;-). Rozhodčím byl pan Josepf Boix až ze Španělska. J. Boix posuzoval závody jako Crufts nebo MS.

Výsledky:

Jumping open - 9.místo/42

Agility open - 24.místo/42

Jumping open - 14.místo/42

Malé finále - 3.místo

1.zkouška LA2 - disk

2.zkouška LA2 - disk

 


 

NymburkCup 3.6.2012 splněná čtvrtá zkouška LA2 do LA3!!!

Opravdu mám z toho velkou radost! Corča se moc snažila a byla moc šikovná! Ovšem otevřené běhy jsou 2x disk. Takže na to se musíme příště zaměřit :-).

LA2 zkouška - 1.místo/ čistě

Open Jumping - disk

Open Agility - disk

roz. Podmolová

 

 

Czech open 2012 (Skochovice, 12.5.-13.5.2012)

Rozhodčí: T. Glabazňa, A. Grygar

Naše výsledky: 9.místo, 20.místo, 27.místo, 30.místo a 2x diskvalifikace. Byla tu pro nás vcelku velká konkurence (stále jsme v kategorii LA2) a v třídě large běhalo něco okolo 40psů. Takže já jsem s výsledky v podstatě spokojená :-).Nejdůležitější na těchto závodech je aby si člověk dokázal pamatovat 2 parkury najednou. Takže pro jednou jsem se úspěšně ztratila ale bylo z toho jen odmítnutí :-). 

 

 

Kvalifikační závod pro reprezentaci 2012 junioru

Kvalifikace byla moc fajn. Počasí bylo vcelku ok. Corinka byla báječná, jako vždy :-). Naše nej výsledky jsou: 5.místo, 5.místo, 5.místo a 6.místo. Další 4 běhy bohužel disk, ale pro tentokrát žádná větší DISKotéka! Bodů jsme moc nenaběhaly ale dostaly jsme šanci na poslední sekvenci. Ta se nám ale nepovedla a tak budeme muset počkat na příští rok :-). S běhy jsem ale vcelku spokojená. Corinka dělala maximum! Jsem na ní pyšná... budeme trénovat abychom příště obsadily jen ta první 3 místa! :-)

 


 

Seminář s Lee Gibsonem

(www.leegibsontraining.com Velká Británie), (30.4.2012- 1.5.2012). Skochovice

I přesto, že celý víkend bylo velmi teplé počasí, jsem si seminář moc užila. Lee mi poradil ve spoustě věcech a troufám, si říct, že jsme se zase o trošku zlepšily :-). Corinka byla super!

Protrénovali jsme zónovky, náběhy do slalomů, rozpoznávačky, out, stáčení, stahování... bylo toho hodně :-). Způsob trénování byl jiný než na jaký jsem zvyklá, ale byla to příjemná změna. Jednalo se o to, že jsme se střídali po 6-5minutách, někdy 4, však když běh byl dobrý a nebylo co vytknout skončilo se i dříve. Vždy říkal, jak by vedl on a ukazoval nám také i jiné varianty, které by však on neběžel a bylo na nás co si zvolíme. Vysvětlil co je delší ale jistější a co kratší ale těžší... Jedna kombinace nám (jako všem) nešla natolik, že nám 4 stejné překážky postavil o kus dál od parkuru abychom je mohli protrénovat, což bylo skvělé :-). Lee se nám plně věnoval a byl velmi trpělivý. Vysvětlování bylo vtipné i poučné, hlavně o ideální dráze psa... Naučila jsem se lépe vlásenku i ukazování do tunelů, což myslím. jsem potřebovala jako sůl! Některé věci budeme muset ještě cvičit a trénovat... :-) Věc kterou jsem ocenila nejvíce bylo, když o pauze byl ochoten mi podrobně vysvětlit a názorně ukázat skokovou techniku, kterou bych měla později trénovat, protože při nácviku skokových překážek jsme udělaly na začátku několik chyb, které si Cora nese ještě dnes, i když na nich pracujeme. Myslím, že to spolu zvládneme, ikdyž to nebude za pár dní.. věřím tomu, že se to povede :-)

 


 

Dvojzkoušky, Kyje 15.4.2012. Pro tentokrát žádné další postupové zkoušky...

1.běh LA2 - disk

2.běh LA2 - 13.místo

rozhodčí: Petr Dostál

 


 

Dvojzkoušky Řitka 23.3.2012. Dnes jsme si splnily již třetí LA2 do LA3!

První zkouška neskončila katastrofou jen pro nás ale i pro zbytek skoro celých dvojek. Parkur byl velmi obtížný a překonat ho bez disku byla velká námaha, možná, že kdybych nepřeskočila zónu kladiny (což je disk), doběhly bychom možná jen s trest. body. Ale nevadí! Z druhé zkoušky mám moc velkou radost ;-).

1.zkouška LA2 - diskvalifikace

2.zkouška LA2 - 2.místo, čistě

Rozhodčí: Antonín Grygar

 


 

 


 

Dvojzkoušky agility, Řitka 11.2.2012

První zkoušku jsme zvládly hezky ale škoda, že padla laťka, která zřejmě byla díky mě :-(. V druhém běhu jsem zase předvedla nádherný disk, ale nevadí, výsledek připisuji naší zimní pauze :-D

1.zkouška LA2 - 5.místo

2.zkouška LA2 - diskvalifikace

Rozhodčí: Antonín Grygar

 


 


 

Tréninkový závod agility, 15.1.2012, Řitka

Roz./Tre. A. Grygar

Agility - 2.místo (laťka)

Jumping - disk

09.02.2016 18:40:33
cora-podina
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one